O firmě

Triant je český výrobce stylového a designového nábytku, jenž působí na trhu již přes 25 let. Firma, založená roku 1991 v Kutné Hoře, se zaměřuje především na výrobu kvalitního stylového nábytku. Od ostatních výrobců se odlišujeme zejména tím, že od začátku klademe důraz na dokonalé provedení s vysokým podílem ruční práce. Nábytek firmy Triant je určen hlavně náročnému zákazníkovi, který hledá vysokou kvalitu materiálu a řemeslného zpracování. Je oblíben také pro svou trvalou hodnotu, funkci a nadčasovost.

Výroba TRIANT nábytekSkřínka TRIANT Classic výroba

Naším posláním je dopřát zákazníkům jedinečný luxusní zážitek, který spojuje řemeslo, design a tradici při výrobě unikátního nábytku. Se znalostmi založenými na desítkách let zkušeností mísíme ruční zpracování a moderní technologické opracování a vytváříme tak nábytek povýšený na umělecké dílo, které přežije generace a je symbolem stylu a vkusu.

Ctíme hodnoty jako tradice, design, exkluzivita, luxus, jedinečnost, krása, harmonie.

Historie firmy

Historie firmy se datuje již od začátku roku 1989, kdy Miloš Horák, její pozdější majitel, jako jeden z prvních získal od místního Národního výboru povolení k podnikání.

Miloš Horák řekl: „V té době byl velký hlad po starožitnostech. Rozhodl jsem se tedy, že začnu restaurovat starý nábytek a prodávat jej prostřednictvím obchodů se starožitnostmi. Byl to zcela jistě krok do neznáma, ale moje láska k řemeslu zvítězila nad nejistotou. Nutno podotknout, že jsem opustil v té době poměrně lukrativní místo ředitele přidružené výroby v místním zemědělském družstvu. Téhož roku v listopadu však přišla Sametová revoluce a situace se zásadně změnila. Brzy jsem mohl začít oficiálně zaměstnávat pracovníky. V té době jsme již s kolegou vyráběli první kusy vlastního stylového nábytku a dodávali je do obchodní sítě. Náš nábytek měl velký úspěch a zájem zákazníků se postupně zvyšoval. To nás donutilo najít větší prostory a najmout první zaměstnance (kteří u nás mimochodem pracují doposud), abychom mohli zahájit vlastní výrobu.

Začátek devadesátých let byl důležitým mezníkem v historii naší firmy. Tehdy se nám v tzv. malé privatizaci podařilo získat areál dřívějšího Okresního podniku služeb, který jsme předělali na výrobu nábytku a schodů, jež tehdy byly rovněž součástí naší nabídky. Díky tomu se v krátké době sortiment nábytku rozrostl na desítky kusů a v současnosti vyrábíme již několik plnohodnotných nábytkových řad, které se řadu let těší velké oblibě u zákazníků. Kromě nich nabízíme mnoho dalších výrobků, na jejichž výrobě spolupracujeme většinou s italskými firmami.“